Aksaray Klima Montajı

Klima Montajı %100 Müşteri Memnuniyeti Bizi Hemen Arayın Profesyonel Hizmet Kaliteli Hizmet Al Hemen Servis Çağır Yüzlerce Mutlu Müşteri Güvenilir Firma Kaliteli ve Garantili
0 (531) 937 75 31

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için Anadolu yakasında 7/24 hizmet klima servisi hizmeti vermekteyiz. Hiçbir mevsim dinlemeden çalıştırılan klimalarınız filtre ile havayla temas edildiği için filtreleriniz temizlenmesi gerekli. Aksi takdirde klimalarınız arıza yapar ve gereğinden fazla enerji tüketimi olur. Bu sebeple cihazınızın yılık bakımlara ihtiyaçları vardır. Klimalarınızın bakım yapılmadığı takdirde bazı birkaç sağlık sorunları ortaya çıkar. Yılda 2 defa klima bakımı yapılmalıdır.

Klima Servis klima bakımı kadar klima montajı da önemlidir. Yanlış montaj yanlış söküm sizlere hasar kaybı olur. Bu sorunlarla karşılaşmamak için sizler için bu işin eğitimini almış ustalarımızı yönlendiriyoruz. Yapılan işlemlerimizde 1 yıl garanti sürecimiz vardır. Yapılan işlemlerde kullanılan malzemeler orijinaldir. Servis oluşturulan kayıtlarınız gün içerisinde yönlendirmekteyiz

Klima Servisi

Klimalar teknoloji kullanılarak üretilen hassas cihazlardır. Teknoloji, hayatımızı kolaylaştıracak ürünlere her geçen gün yeni özellikler ekleyerek daha pratik kullanımlar sağlamaktadır. Klimalar aynı zamanda maliyetin ucuzlamasıyla oldukça ekonomik hale gelmişlerdir. Lüks olarak değil de özellikle sıcaklığın karakteristik özellik halinde olduğu bölgelerde ihtiyaç haline gelmiştir.

Serinletme amaçlı kullanılan bu cihazlar ısıtma fonksiyonlarının da gelişmesiyle değişen hava koşullarında ki ihtiyacımıza göre ayarlanabilirler. Sene boyunca tam gün mesaiyle çalışan klimalarımızın doğal olarak bakıma ihtiyaçları olacaktır. Yapılan bakımla klimanın daha uzun süre sağlıklı çalışması sağlanabilir. Klima servisimizi uygun fiyatları, uzman teknik ekipleri ile ulaşmak istediğiniz her anda kaliteli hizmetiyle yanınızda olacaktır. Klima servisi teknik bir hizmet türüdür. Alanında uzman olan ustalarımız size tüm klima modellerinde destek vermektedirler.

Klima Montajı Nasıl Olmalıdır?

Gerekli sayıda uzman personele sahip olan firma geniş bir servis ağına sahiptir. Zamanın önemini bilen firma kısa zamanda müşterilerine ulaşmakta ve gerekli müdahaleyi yapmaktadır. Disiplinli bir çalışma gösteren firma kısa zamanda aksaklık nedeni araştırma ve bulma çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Kısa zamanda klima sorunlarına kalıcı çözümler getirmekteyiz. Klima montajı için müşteri hizmetleri hattımız her zaman aranabilmektedir. Hangi marka ve model olursa olsun uzman personelimiz tarafından gerekli montaj işlemi gerçekleştirilmekte ve çalışır halde müşterimize teslim edilmektedir.

Klima bakım, onarım ve montaj servisinde garantili hizmet anlayışından yola çıkan firmamız müşterilerinin herhangi bir sorunla karşılaşması durumda gerekli desteği vermektedir. Müşterilerinin istek ve beklentilerini karşılamaya yönelik çalışan firma en ekonomik şekilde servis hizmeti vermektedir. Uygun fiyat politikasıyla çalışan firma müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır, kaliteli hizmetten ödün vermemektedir. Klima montajı konusunda uzman personelimiz ayrıca müşterilerine klimadan mümkün olan en yüksek verimin alınması için gerekli uyarıları yapmaktadır.

Klima Montajı ile İlgili Bilinmesi Gerekilenler

Klimalar ısıtma ve soğutma işlemini içindeki akışkan sıvı olan gaz ile yapmaktadır. Bu gaz klima sökülürken bağlantı borularındaki aparatlar sayesinde toplana bilmektedir. Klimanın gazı genel olarak klimanın dış ünitesine motora toplanır. Bazı durumlarda ise makine yardımıyla toplanmaktadır. Klima demontajında gazı toplanan klimalar tekrar kullanımda boru bağlantısı yapıldıktan sonra vanalar açılarak gaz sisteme verilir. Klima gazı eğer kaçırılırsa tekrar yüklenmesi ciddi maliyet gerektirebilmektedir.


Yukarda ki gibi bilinçsizce yapılacak klima sökmekle alakalı işlemler. Klimanın tekrar kullanılması gerektiğinde bu zararlar görsel ve işitsel olarak kullanıcılara sorun açar. Klimada verilen bu sorunlar klima sökme işlemine verilecek paranın çok daha fazlasının cebimizde çıkmasına neden olacaktır.

Klima Demontaj

Klimaların çok fazla tercih sebebi vardır. Bunlardan bir tanesi de klimaların sökülüp tekrar kullanılabilir olmasıdır. Servis olarak klima sökme konusunda yazdığımız makalemiz tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Klima sökmek basit gibi görünse de ciddi bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Klima demontajın da yapılacak olan bir hata ciddi anlamda maddi ve manevi zararlara yol açabilmektedir. Bu nedenle Klima sökme işleminde mutlaka uzman kişilerden yardım almanız gerekmektedir. Profesyonel kişiler tarafından klima demontajı yapılmayan cihazlarda birçok zararlar verilmektedir.

Klimanın plastik kasasında kırıklık, klimanın kasa geçme tırnaklarının kırılması, flap da dediğimiz yönlendirme kanatçıkların kendisinin ve geçme yerlerinin kırılması, klimanın gaz borusunun kesilmesi, ezilmesi, bükülmesi, klimanın gazının toplanamadan kaçırılması, klima gaz boruların bağlantı haşalarına zarar verilmesi, klimanın gaz toplama vanalarının zedelenmesi, klimanın düşürülmesi ve ezilmesi vb. zararları sayabiliriz. Klimalar belirli ağırlığı alan cihazlardır. Özelliklede dış ünitelerin ciddi ağılıkları vardır. Bu ağırlıklar klimanın büyüklüğüne göre de artmaktadır. Dış üniteler ayakları üzerine pencere altlarına, çatıya, balkon içlerine ve bazen de yere konabilmektedir. Klima Sökümünde yapılacak hatalı müdahale klimanın düşmesi yol açabilir. Klima düşerken klima sökümünü yapan kişiye yazar verebileceği gibi klimanın altında bulunan ya da klimanın altından geçen kişiye de zarar verilebilir. Düşen klimalar kullanılmaz halede getirebilir. Klima sökümü yapılırken mutlaka gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir.

Klima Demontajı Nasıl Yapılır?

Sizler için klima montajı nasıl yapılır sorusu için şu şekilde sıraladık:

 • Öncelikle servis vanalarının kapakları açılır.
 • Klima gazı boşaltılır.
 • Kima soğuk çevrime alınarak çalıştırılır.
 • Basma hattı yani ince boru hattının servis vanası kapatılır. Tahminen 1 dakika kadar bu şekilde beklenilir.
 • Kalın boru yani dönüş borusunun servis vanası kapalı duruma getirilir.
 • Klima sigortasından kapatılır. Kapatma sonucunda soğutucu akışkanı dış ünite üstünde kondensere depolanır.
 • İşlem sonrasında elektrik ve haberleşme bağlantıları sökülür.
 • İşlemden sonra montaj uygulamasının daha kolay bir hal alması amacı ile kablolara kodlar verilir.
Klima Servisi Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima satın almak ile işiniz bitmiyor. Bir de periyodik bakım ve onarımlarını yaptırmanız gerekli. Yeri geldiğinde yedek parça ve aksesuar ihtiyacınız da olacak. Ancak bunlardan en önemlisi arıza durumlarında arayabileceğiniz güvenilir bir servis hizmetine sahip olmanız. Basit arızaları kendiniz giderebilirken büyük problemlerinizi uzman ekipler yardımı ile çözebilirsiniz.

İyi bir markanın ürününü almanız demek servis hizmetinizin de o derecede iyi olacağı anlamına gelmez. Bu nedenle servis grubunuzu tercih ederken belirli hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlardan bazıları:

 • Servisiniz TSE Belgesine sahip olmalı ve ürünleri de belirlenen standartları sağlamalıdır.
 • Montaj, bakım, onarım ve orijinal yedek parça sağladığından emin olun.
 • Hemen hemen bütün şehirde şubesi olan ve tanınan bir firma olmasına dikkat edin.
 • Fatura kesme yetkisini kontrol edin.
 • Teknik ekibin alanında uzman olduğuna emin olun.
 • Değişen yedek parçanın en az 1 sene garantili olduğunu teyit edin.
 • Destek taleplerinize kısa sürede cevap verebileceğinden emin olun.
 • Taleplerinize göre çözüm sunup sunmayacağı önemlidir.
 • Çağrı merkezi 7/24 hizmet verebilmeli.
 • Ürününüzün ihtiyacını tam olarak belirleyip ekonomik çözümler üretmeli.
 • İş güvenliğine göre çalışıp çalışmadıklarını öğrenmelisiniz.