Ardahan Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma %100 Müşteri Memnuniyeti Bizi Hemen Arayın Profesyonel Hizmet Kaliteli Hizmet Al Hemen Servis Çağır Yüzlerce Mutlu Müşteri Güvenilir Firma Kaliteli ve Garantili
0 (531) 937 75 31

Her türlü Tıkanıklık Açma ve yaptırmayı düşündüğünüz gider borularını yenileme işlerinizi, alanında uzman ekibimizle haftanın her günü bu hizmeti karşılıyoruz. Tıkanıklık sorunlarını yaşadığınız zaman, oluşan tıkanıklık eğer basit ise kendi imkanlarınızla çözebilirsiniz. Fakat meydana gelen tıkanıklık çok ciddi ise bunun çözümü ancak makine yardımı ile mümkündür.

Yıllardan süre gelen bu tıkanıklık sorunlarına ustalar bile belli metotlar kullanarak bu gibi sorunları çözmek için baya çaba harcıyorlardı. Bu uğraşlar sonuç vermeyince çoğu zaman yaşadığınız alanı kırıp ortalığı dağıtıyorlardı. Gelişen teknoloji ile tıkanıklık sorunlarını açmak kolay oldu. Hem de kırmaya dökmeye gerek duymadan.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri için firma seçiminden sorunun çözümüne kadar olan süre içinde oldukça yoğun bir süreçle karşılaşabilirsiniz. Yaşam alanlarında yaşanan en büyük sorunlardan biri olan tuvalet tıkanıklığı, kısa süre içinde çözüme kavuşmadığı takdirde; koku, kirli su akıntısı, taşkın vb. birçok sorun ortaya çıkar. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri bu tip sorunların önüne geçmek için kısa sürede yapılması gerekmektedir.

Tuvaletlerde yaşanan tıkanıklığın nedenleri oldukça farklı etkenlere bağlanır. Bu nedenle onarım işlemlerinin en önemli kısmı sorunların tespitidir. Tuvalet tıkanıklığı sonucu kötü kokularla birlikte mikropların yayılması sağlık açısından da önemli etkilere neden olduğu için mutlaka bakım işlemlerinin uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Kurumsal firmamız tarafından hizmet talebinde bulunarak tuvalet tıkanıklıkları başta olmak üzere karşılaştığınız birçok farklı sorunun çözümü için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Tıkanıklık Açma ustası ile iletişime geçerek tuvaletlerdeki sorununuzu çözün.

Lavabo Tıkanıklık Açma

Lavabolar evlerde ve iş yerlerinde en çok kullanılan alanlardan birisidir. Bu nedenle her ne kadar filtreleri de olsa bu kadar sık kullanım nedeniyle sürekli tıkanma problemi ile karşı karşıya gelinmektedir. Her ne kadar kimyasal maddeler ile çözüm bulunsa da çözümsüz kalınan durumlarda uzman tesisatçılara başvurmak ve profesyonel destek almak en doğru yapılacak iştir. Bu sayede hem kısa zaman içerisinde hem de en az masraf ile sorununuz çözülecektir.

Mutfak giderlerindeki tıkanık açma yöntemleri sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Tıkanıklık nedenlerinin başında, eğer inşaat zamanında eksik veya hatalı yapılan bir bölüm yoksa ve yakın zamanda tadilat yapmadıysanız, genelde yağlanma veya yemek atıklarından meydana gelir. Bu gibi durumlarda destek istediğiniz profesyonel ekipler, özel olarak tasarlanmış çelik helezon yaylı robotla tıkanıklık açma makineleri ile mutfak giderindeki tıkanıklığa, pimaşlarınıza ve herhangi bir yere zarar vermeden müdahale yapmakta, bu böylece de mutfak lavabo tıkanıklığı giderilebilmektedir. Pimaş hatları için özel olarak geliştirilmiş tıkanıklık açma cihazlarından tamamen farklı olan kameralı sistemler ile görüntülemeyi uzman ekipten ısrarlı bir şekilde istemeniz gerekir. Bu işlemle birlikte mutfak gider hattınızda herhangi bir problem kaldı mı diye düşünmenize de gerek kalmamaktadır. Doktorların kullandığı endoskopi cihazına benzeyen bu sistem ile pimaş hattınızda olan sorunları ve hataları çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Gider Açma

Gider borusuna kaçan cisimler, suyun düzgün akışına engel olarak giderden geri akmasına/taşmasına neden olur. Ayrıca tıkanan borular ise bazen yalnızca bir yeri değil, bütün tesisatı etkiler. Boruda tıkanırsa su geri gelir ve su borudan rahatça gidemez duruma gelir. Bu durumlarda ise kişiler gider nasıl açılır? sorusunun cevabını merak ederler. Genelde bu durum su sızıntısı gibi olsa da aslında basit bir çözüme sahiptir. Çünkü bu durumda tesisat borusunda bir hasar yoktur. Yalnızca boruda yağlanma veya yetersiz eğimsizlik oluşmasından dolayı oluşan bir tıkanıklık vardır.

Mutfak Gider Açma

Gider tıkanması konusunda en fazla sıkıntı yaşanılan yerlerden birisi mutfak gideridir. Mutfak tıkanıklığı açma, hem iş yerlerinde hem de büyük sıkıntılar oluşturur. Mutfak giderinde oluşan tıkanıklığın giderilebilmesi için öncelikle tıkanıklığın neden kaynaklandığını bulmak gerekmektedir. Eğer tıkanıklık mutfak giderinin altında veya boğaz kısmında yer alıyor ise farklı uygulama, dışarıdan bir etkenden dolayı lavabo tıkanıyor ise farklı uygulama yapılması gerekebilir.

Bu işlemi gerçekleştirmek için sorunun nerede olduğu bulunduktan sonra yöntem seçimi olur. Genellikle bu işlemde evsel yöntemler uygulanmamaktadır. Evsel yöntemlerden kasıt herhangi bir ilacı mutfak giderine dökerek üzerine uzun süre su dökme işlemidir. Bu işlem için aşırı bir şekilde su tüketimi olur. Hem çevreye zararı vardır hem de maddi anlamda zarar oluşturmaktadır.

Logar Tıkanıklığı Açma

Logar tıkanıklığı açmak için en önce logar tıkanmasının nedeni tespit edilmelidir. Logar tıkanıklığı; lağım borularından yada logar kuyusundan meydana gelen sorunlardan ötürü tıkanmaktadır. Logar borularında olup biten tıkanıklıklarda, çoğu zaman en alt katta bulunan daire yada bodrum katta bulunan daire ilk etkilenen daire olmaktadır. En bariz özelliği tuvalette taşma meydana gelmesidir. Binada bulunan herhangi bir daire, lavaboyu yada tuvaleti kullanımı niteliğinde bodrum katta bulunan dairenin tuvaletinde taşma meydana gelir. İki çeşit logar tıkanıklığı bulunmaktadır.

Hatalı kullanımdan meydana gelen tıkanıklıklar ve kronik diye adlandırılan logar boruları döşendiği vakit meydana getirilen yanlışlar kararı olup biten tıkanıklıklardır. Hatalı kullanımdan meydana gelen tıkanıklar; kullanıcı tarafınca wcye atılan yabancı cisimler su ile logar kuyusuna kadar taşınamaz. Logar borusu arasında borunun çapını daraltır ve tıkanıklığa sebep olur. Belirtileri aniden orta çıkabilmektedir. Kronik logar tıkanıkları ise; logar boruları döşenirken, bilhassa betondan meydana getirilen borular bulunmaktadır. Bu betondan meydana getirilen borulara künk ismi verilmektedir. Künk boruların boyu birer metredir. Birbirlerine ek yapılmaktadır. Ek yerlerinde conta kullanılmaz. Ek meydana getirilen kısımlar büyük bir hassasiyetle yapılmalıdır.

Aksi durumda, zaman içinde ek yerlerinde su sızıntısı meydana gelir. Su sızıntısından ötürü toprakta çökme meydana gelir. Logar borusu içerisine sızan toprak tıkanıklığa sebep olur. Bu benzer biçimde sorunlarda, logar tıkanıklığı kendini derhal belli etmez. Zamanla kendini göstermektedir. Logar tıkanıklığı bir çok site sakini tarafınca meçhul bir durumdur. Logar denince akla belediye logarları gelmektedir.

Ancak bilinmesi ihtiyaç duyulan bir vaziyet vardır ki, belediye logarından ilkin sitelere ilişik logarlar bulunmaktadır. Sitelere ilişik logarlar ile belediye ilgilenmez. Logar kuyuları hem sıhhat açısından aynı zamanda döşem sisteminin tertipli emek vermesi açısından yaşamsal öneme sahiptir. Logar kuyuları belli aralıklarla açılmaktadır. Bunun amacı, mevcut logar boruları için kot farkını ayarlamaktır. Ayrıca logar kuyularında metan gazı birikmektedir. Metan gazı sıkışması patlamalara sebep olur. Bu durumun önüne geçmek için logar kapakları delikli olmak zorundadır. Logar kapaklarındaki delikler yardımıyla metan gazı dışarı salınır ve patlama riski ortadan kalkar. Özetlemek gerekirse logar tıkanıklığı açma için Tıkanıklık Açma ile iletişime geçin. 

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon ve logar birçok sebepten dolayı tıkanabilmektedir. Banyo, tuvalet, mutfak giderlerine bırakılan katı ve sıvı maddeler giderleri ve kanalları tıkayabilmektedir. Kanalların tıkanmasına neden olan maddeler arasında ise çocuk bezi, tuvalet kağıdı, ıslak mendil, katı yağlar gibi yabancı maddeler neden olmaktadır. Lakin insanlar bu tarz maddelerin suda çözüneceğini düşünmektedir. Ama unutulmamalıdır ki her şey suda suda çözünmüyor. Fakat insanlar bunun farkında değil. Bu yüzden profesyonel olmayan yollara başvurmaktadırlar. Bu da daha kötü sonuçlara yol açmaktadır. Ama merak etmeyin biz sizin için her türlü tıkanıklık sorununu çözeriz. Uzman ekip ve ekipmanlarımızla kendimize güveniyoruz. Kısacası sizde web sitemiz üzerinden Tıkanıklık Açma Ustasına ulaşabilirsiniz.