Bartın Elektrikçi

Elektrikçi %100 Müşteri Memnuniyeti Bizi Hemen Arayın Profesyonel Hizmet Kaliteli Hizmet Al Hemen Servis Çağır Yüzlerce Mutlu Müşteri Güvenilir Firma Kaliteli ve Garantili
0 (531) 937 75 31

Elektrikçi firmamız, uzun yılardan beri sektörde kaliteli projeler ortaya çıkarmakta ve insanların zor durumlarında hızlı bir şekilde hareket etmektedir. Bu bilinçle yola çıktığımız andan itibaren insanlara en kısa sürede nasıl yardımcı olabiliriz, konusu üzerine yoğunlaşıyoruz. Sizlere kaliteli bir hizmet sunabilmek adına profesyonel çalışma arkadaşlarımızla beraber elektrikçi sektöründe birtakım eğitim ve sertifikasyon çalışmalarına katılıyoruz. Kendimizi bu alanda geliştirerek daha güzel işler ortaya çıkarabilmek hem bizim için hem de müşterilerimizin zor durumlarında yanlarında olabilmemiz için son derece önemlidir. 

Bu anlamda çeşitli elektrik tamircisi ve elektrik ustası hizmetleri konusunda tam profesyonel yetkinlik kazanarak çalışmalarımızı sergiliyoruz. Müşterilerimiz de herhangi bir yolda kalma durumlarında bizleri tercih ederek memnuniyetlerini dile getirmektedirler.

Elektrikçi Ustası

Elektrikçi Ustası arayışına geçenler için harika bir haberimiz var, artık sitemiz içerisi de Elektrikçi Ustalarımız sizlerden gelecek olan iş tekliflerini beklemektedirler. Sizler teklifinizi ustalarımıza verin ve kısa süre içerisinde sizlere dönüş yaparak mevcut işinizi layıkıyla yerine getirsinler. Kalifiyeli ustalarımız yıllardır sizlere hizmet vermektedirler ve kalifiyeli yardımcıları ile birlikte en kısa süre içerisinde çalışmalarını tamamlamaktadırlar. Elektrik hafife alınmayacak işlemlerden birisidir ve herkese maalesef güven olmamaktadır. Günümüz de birçok kişi eline takım çantasını alıyor ve elektrikçiyim diye geziyor. 

Bu tarz kişilere güven haliyle oluşamıyor. Bizler Çalıştığımız elektrikçiyi özenle seçmekteyiz ve işten anlayan kalifiyeli kişileri önceden test ederek işe alırız. Elektrik hafife alınmayacak bir konu olası en ufak aksaklık hata sonucunda çok ciddi zararlar doğurur.

En Yakın Elektrikçi

En Yakın Elektrikçi Günün 24 saati sizlere hizmet ediyoruz. Elektrikçi ustalarımız bu tarz hatalara mahal vermemek adına elektrik ustalarımızı özenle seçerek işe almaktayız. Çünkü elektrik arıza konusunda kesinlikle ihmal edilmemeli arızanın oluştuğu anda olası sorun da hemen bizlere ulaşın kesinlikle ihmal etmeyin. İhmal edenlerin birçoğu ciddi bir şekilde zararlar görmektedir. 

Can ve mal kayıplarının oluşmaması adına bizler en titiz şekilde çalışmalarımızı sergiliyoruz ve gecenin bir yarısı bile olsa mutlaka olası arıza anında bizleri arayın. En ufak bir kıvılcım bir yaşamı sonlandırabilir ve bir yangına davet çıkartarak mal kaybına sebep verebilir bu yüzden bizler de hem gece hem gündüz sizlere hizmet etmekteyiz böylelikle olası bir kazayı önlemekteyiz.

Elektrik Tesisatı Döşeme

Günümüzde Elektrik Tesisatı, evlerde erkeklerin ellerine elektriğe dair tek bir şey almamalarına rağmen onların en büyük becerisi konumunda olsa da tesisat yapılacak konumun veya oluşumun temelleri bu tesisata dayanır. Bu oluşum iskelet olarak adlandırılabilir. Çünkü kullandığımız tüm araç-gereç ve malzemeler bu akımla ilişkilendirilmiştir.

Örneğin Priz; kablolar için bir çıkış hattıdır. Prizlerde kabloların girişini sağlayan çubuklar vardır. Prizi ahşap yüzey üzerine monte edecekseniz ahşap vidalarını seçmeniz gerekmektedir.

Fiş: kablo ile priz arasındaki etkileşimi sağlar. Metalik çubuklar prize girince prizdeki hattın metal ucu, bu deliklere girer ve birbirine dokunduklarında devre tamamlanır.

Elektrik Düğmesi; Duvarın içine döşenen elektrik kabloları geldikten sonra, duvar içindeki bir elektrik düğmesinden geçer. Duvara montelemek için, gövdesini duvara dayamalı ve üzerindeki vidaları sıkıştırmalısınız.

Elektrik Tesisatı, üstün bir bilgi ve eğitim birikimi gerektiren, adım adım ve düzenli çalışma ile gerçekleştirilebilecek bir proje olarak adlandırılabilir. Döşeme yapılırken ilgili kısımlara dikkat etmekten ziyade, dış ve etraf kısımlarına da önemli derecede dikkat etmek gerekmektedir.

Tesisat yapımında döşeme sırası aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

  • Proje kontrol edilerek gerekli boru, dirsek, buat, kasa temin ediniz.
  • Tavan borusunu, inşaatın tavan betonu dökülmeden önce döşeyiniz (projeye göre).
  • Duvar borusu döşemek için çekiç, çivi ve duvar kırıcı malzemeler ile boru, buat ve kasa yerlerini Elektrik İç Tesisat Yönetmeliği dikkate alarak kırınız. (Projeye göre)
  • Duvar borularını dirsek, buat ve kasa kullanarak duvara döşeyiniz.
  • Boruyu duvara beton kullanarak sabitleyiniz.

Elektrik tesisatı döşetmek istediğiniz de Elektrikçi ile iletişime geçin. 7/24 elektrikçi hizmeti ile tesisat döşetin.

Elektrik Arızaları

Günümüzde elektrik medeniyetin temel taşıdır. Elektrik sayesinde tedavi oluyoruz, iletişim kurabiliyoruz, ulaşım sağlayabiliyoruz, ısınabiliyoruz… Bu kadar çok kullanılan elektriğin zaman zaman arızalara yol açmasında şaşılacak bir durum yok. Elektrik arızaları gündeme geldiğinde çoğu zaman, bir uzmana başvurmadan önce, insanlar çözümü kendileri bulmaya çalışıyor. Önce sigortayı indirin, sonra arızalı elektrik tesisatı tornavida ile deşin. İşler geri dönülmez noktaya geldiğinde elektrikçi çağırın.

Bu klasik senaryoyu herkes yaşamıştır. Önce bilmediğimiz halde kendimiz tamir etmeye çalışır, tesisatı ya da elektrikli aletleri iyice bozduktan sonra elektrikçi çağırırız. Elektrik arızaları yaşandığında en doğru ve hızlı çözüm tabi ki uzman bir kişiden destek almak. Elektrik enerji olarak çok kuvvetli ve tehlikelidir. En ufak bir dikkatsizlik hayatınıza bile sebep olur. Elektrik arızaları basit görünse de ciddi tehlikeler barındırabilir. Bu nedenle uyarıyoruz; elektrik arızaları yaşandığında işi işin uzmanına bırakın. Elektrik gibi karışık ve uzmanlık gerektiren bir konudur. Unutmayın ki elektrik tesisatı komplike bir sistemdir; son kullanıcı olarak bizim gördüğümüz priz ve duylar bu sistemin çok çok küçük parçalarıdır. Bu nedenle aman ha diyoruz, elektrik arızaları ile karşılaştığınızda kesinlikle bireysel müdahalelerde bulunmayın. Elektrik arızaları için Elektrikçi ile iletişime geçin.

En Sık Karşılaşılan Elektrik Arızaları

Elektrik kullanımında son dönemlerde bilinçli tüketim hepimizin gündeminde olsa da konu elektrik arızaları olunca ne yazık ki aynı hassasiyeti göstermiyoruz.

Elektrik arızaları ile karşılaştığımızda, çoğu zaman ya geç aksiyon alıyoruz. Ya da problemi bilinçsiz bir şekilde kendimiz çözmeye çalışıyoruz. Son noktada uzman bir elektrikçiye danışıyor ve aslında en kolay sorunlara bile geç müdahale etmiş oluyoruz. Peki en sık hangi arızalarla karşılaşıyoruz?

Duy arızaları:

 Avize ve aplik gibi aydınlatma araçlarının akım ile buluştuğu noktada oluşan arızalardır. Duyun hasar görmesi, kullanılamaz hale gelmesi durumunda yeni bir duy takılarak arıza giderilebilir. Duy arızası için Elektrikçi yardımı alın. 

Buat arızaları:

Zaman içerisinde elektrik hattının çıkışındaki kablolar gevşer. Gevşeme ileri boyutlara ulaşırsa elektrik hatlarında kıvılcıma ve hatta yangına neden olur. Bu arızanın habercilerinden biri de ortaya çıkan tiz sestir. Herşeyden önce buat arızası ciddiye alınması gereken ve uzman kişilerin müdahalesiyle düzelebilecek bir arızadır.

Sigorta atması:

Ampul ve priz hatlarındaki fazla elektrik yüklenmeleri sonucu sigorta atması en sık karşılaşılan problemlerden biridir. Sigorta atması durumunda çözüm oldukça basittir; sigorta eski haline getirtilerek hatta tekrar elektrik verilir. Fakat sigorta oldukça sık atıyorsa, mutlaka bir elektrik uzmanı tarafından kontrol edilmelidir.

Voltaj Problemi

Voltajın sürekli düşüp yükselmesi özellikle elektrikli aletler için büyük tehlike oluşturuyor. Farklı voltaja maruz kalan aletler kalıcı olarak hasar olur. Ev aletlerinde yaşanan problemler voltaj kaynaklı olabilir. Özellikle kombi gibi hassas aletler voltajdan en çok zarar gören elektrikli aletlerdir.

Faz problemleri:

Eğer binaya 3 fazdan akım geliyorsa, kesinti sırasında binanın bazı bölgelerinde elektrik vardır. Bundan dolayı bazı bölgelerde ise elektriğin kesildiği durumlar yaşanır. 3 fazlı sistemde nötr gevşemiş ya da kopmuşsa faz-nötr gerilimleri değişebilir.

Priz Arızaları: Prizler, elektrik tesisatının görünen kısmını oluşturur. Duvar içlerinden geçen tesisatın elektrikli aletlere enerji iletmesinin son adımında prizler yer alır. Kısacası prizler iyi monte edilmemişse gevşer. Daha ileri boyutlu arızalarda prizlerin duvardan ayrılarak kabloların açığa çıktığı görünür. Bu durumlarda kesinlikle uzman kişiler tarafından ya priz tamamen değiştirilir ya da tekrar montajı yapılır. Özetlemek gerekirse faz problemleri için Elektrikçi arayın.