Van Çilingir

Çilingir %100 Müşteri Memnuniyeti Bizi Hemen Arayın Profesyonel Hizmet Kaliteli Hizmet Al Hemen Servis Çağır Yüzlerce Mutlu Müşteri Güvenilir Firma Kaliteli ve Garantili
0 (531) 937 75 31

Çilingir hizmetimiz yaklaşık 25 dakika içerisinde gerçekleşmektedir bir aksilik çıkmazsa bu sürenin dışına çıkmaz. 81ilin her ilçesine hizmetimiz mevcut olup eğer olduğunuz ilçede bir çilingir varsa onunla kesin bizim anlaşmamız vardır ve en kısa zamanda kapıda kalma durumlarınızı acil çilingir hizmeti olarak sunmaktayız.

Acil veya ev içerisinde arayarak çilingir talebinde bulunabilirsiniz. Çilingir hizmeti almak isteyebilirsiniz. Öncelikle kapınıza gelen çilingirin kesin çilingir olduğuna emin olmanız için çilingir kimliği veya çilingir belgesi veya Çin’in giriş yeri belgesi bulunması gerekmektedir eğer bunları size edemiyorsa kapınızı açtırmayın ve gerekirse polisi arayarak bu kişiyi bildirebilirsiniz.

Güvenilir Çilingir Hizmeti

Günümüzde güvenli kapı sistemlerin gelişmesi ile birlikte daha önce anahtar unutma veya kaybetme gibi durumlarda kendi imkânlarımızla açtığımız kapıları açmak, artık sanıldığı kadar kolay olmuyor.  Her işin bir ustası olduğu gibi kapıların açılması ile ilgili sorunların üstesinden gelebilen ustalarda vardır. Bu doğrultuda kilitli kalan kapıları açan, kapı kilidi değiştiren ve gerektiğinde kapı tamiri hizmeti sunan kişilere çilingir denmektedir.

Kurulduğumuz günden bugüne işini büyük bir titizlik ve ustalıkla yapan her ilimizde ustalarımız var. Çilingir ilgili işlerinde en çok tercih edilen bir firma haline getirmiştir.

Anahtarcı

Her ilde anahtarcı hizmeti sloganı adı altında kurumsal Anahtarcı hizmeti veren çilingir ve Anahtarcı firmamız siz değerli müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermek için her gün bünyesine yeni bir çilingir ekleyerek Türkiye genelinde yaklaşık 1200 tane çilingir bayisi olan Türkiye’de ve dünyada tek çilingir kurumsal hizmet veren firma olarak hizmet vermekteyiz.

Müşteri memnuniyetini en ön sayfada tutan firmamızi her hizmetin belli bir süre garantisini de temin etmektedir veya kapınıza takılan herhangi bir kilit markası mı garantisi varsa kesinlikle Garanti belgesini size sunarak Garanti şartlarına size anlatmaktadır. Kapınızı açtırırken veya kapınıza yeni bir kilit içerisinde bulunan silindir dediğimiz bilyalı veya German göbek dediğimiz anahtarın içine sokularak kapının açılmasına yarayan sistemi taktırınca takılan malzemenin kutu içerisinden çıkarıldığına Emin olup Garanti belgesini kesinlikle gelmiş olan çilingirden isteyiniz

Çilingir Hizmetleri

 • Çelik Kasa Açılması
 • Kapalı Para Kasası açılması
 • Para Kasası Tamiri
 • Mekanik Şifre Açılması
 • Elektronik Şifre Açılması
 • Çelik Kasa Kilit Değişimi
 • Para Kasası anahtar değişimi
 • Çelik Kasa Taşıma
 • Para kasası nakliye
 • Her marka çelik Kasa Tamiri
 • İthal para kasaları tamiri
 • Kiralık Kasa Tamiri
 • Zırhlı Kapı Tamiri
 • Otel Kasası açılması
 • Şifreli kasa açılması

Bu hizmetlerden yararlanmak için web sitemiz üzerinden Çilingir ile iletişime geçebilirsiniz. 

Anahtar Kopyalama İşlemi Nasıl Yapılır?

Anahtar kopyalama belki eskiden zor olsa da şimdi teknoloji ve hazır kalıplar sayesinde birkaç dakikada yapılabilen bir hal almıştır. Artık hazır kalıpları orijinal anahtarın boyutlarıyla ayarlayarak anahtar kopyalama işlemini çok kısa sürelerde yapabiliyoruz.

Bu işlemi evde yapmanız mümkün değildir. İnternette dolaşan metal üzerinden anahtar yapma fikirleri tahmin edeceğiniz üzere büyük bir verim vermemektedir. Anahtarların kalıplarına oranla kilit içerisinde dönmeleri imkânsız olacağı gibi içerisinde metal parça kalır. Bu nedenle çıkarmak için çilingir çağırmanız gerekir. Veya daha kötüsü elinize zarar verebilirsiniz.

Özel baskı makinelerinde yapılan her kopya aslı ile aynı milimetreye ve kalınlığa sahiptir. Bazı kalıpların tam olarak kesimi olmaz. Bu sebeple anahtar bir süre boyunca takılırken ufak sürtünme yaşayacaktır. Bu birkaç defa kullanımın ardından o kısım aşınır.

Çelik Kasa Nasıl Açılır?

Anahtarı unutulan ya da kilitleme mekanizması bozulmuş bir mekanik sistemli çelik para kasasını açmak çok zordur. Bu tarz kasalar 4 tur kitlenir, mutlaka çilingirden destek alınması gereklidir ki tek başınıza açmak neredeyse imkansızdır. Tek başınıza açmayı başarsanız dahi çelik kasayı kullanılamaz hale getirmeniz mümkündür. O yüzden tek başınıza açmayla uğraşmak yerine çilingir çağırmanızı öneriyoruz.

Hırsızların kullandığı bir yöntem olan delerek açmak mekanik çelik kasasının büyük uğraşlar sonucunda açılmasını sağlar. Eğer çelik kasanızın anahtarını unuttunuz ya da kaybettiyseniz sıfırdan üretilen bir anahtar ki buna “ham anahtar” adı veriliyor. Yaklaşık 1 saat içinde kasanın kilit mekanizması tespit edilerek kaybedilen anahtar kopyalanabiliyor. Çelik kasanın kilit mekanizması bozulduysa o zaman kilit mekanizmasını tamamen sökülerek yenisinin takılması gerekiyor. Siz kendi başınıza bu mekanizmayı değiştiremezsiniz. Bu sebeple Çilingir hizmeti almanız gerekmektedir. 

Oto Anahtar Fiyatı Ne Kadar?

Kabaca söyleyecek olursak, yedek bir araba anahtarı yaptırmanın maliyeti ortalama 120₺ ile 1000₺ arasındadır. Tabi anahtarlarınız tamamı kayıp ise bu ücret 3 katına kadar çıkacaktır. Toplam maliyeti etkileyen birkaç ana faktör şunlardır:

 • Aracın markası, modeli ve yılı
 • Anahtarın türü (kumandalı, kumandasız ya da akıllı anahtar)
 • Anahtar yaptırdığınız yer (Servis ya da oto anahtarcı)
 • Yedek anahtar mı? Yoksa bütün anahtarlar kayıp mı?
 • Orijinal anahtar mı? Yan sanayi anahtar mı?

İnsanlar araba anahtarı değiştirme ile ilgili yardım için aradıklarında bize sorulan ilk sorulardan birisi şudur:” Arabam için yedek bir anahtar yaptırmanın maliyeti nedir?”

Tahmin edebileceğiniz gibi fiyatlar, aracın yılına, markasına ve modeline (Ford, Opel, Renault, Bmw, Hyundai Vb.) göre değişir. Bununla birlikte fiyatlar aynı yıl, marka ve modele göre de değişiklik gösterebilir. Örneğin: 2016 model Ford Focus için iki farklı anahtar seçeneği olabilir, Kumandalı anahtar (normal kontaklı) veya Akıllı anahtar (Start butonuna basmalı).  Mevcut konumunuz anahtar değiştirme hizmeti için aradığınız gün saat bile ödediğiniz fiyatı etkiler. Bunun hakkında daha sonra detaylı bilgi vereceğim.

Türkiye genelinde küçük, orta ve büyük şehirlerdeki oto anahtar firmalarının ortalama araba anahtar fiyatlarını kontrol ettik.